Hakkımızda

Urla Kite Station kiteboard okulunun kurucusu Alperen Beyli, 2007 yılında kiteboard ile tanışmış ve hala aktif olarak profesyonel sporcu ve kiteboard eğitmenidir.

2009 yılından itibaren birçok okulda advance ve begginer seviyede eğitimler vermiş olup yurt dışında Avustralya ve Filipinler’de uzun süre kalıp eğitimlerini sürdürerek kiteboard sporunun gelişimini dünya standartlarında tecrübe etmiştir. Aynı zamanda Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) tarafından verilen Kiteboard 4 (KB4) sertifikasına Türkiye’de davetli olarak sahip olan ilk sporcu ve eğitmenlerden birisidir.

Alperen Beyli’nin profesyonel kariyerinde;

• 2010 yılında gerçekleştirilen Turkish Kiteboarding Association (TKBA) isimli yarışta Freestyle kategorisinde 20 yaş altı Türkiye Şampiyonluğu,

• 2010 yılında gerçekleştirilen Kite Tour Asia (KTA) Overall isimli Asya Şampiyonası’nda 6.lığı,

• 2013 yılında gerçekleştirilen Burn Kiteboard Turkish Open isimli yarışta Freestyle kategorisinde 3.lüğü,

• 2015 yılında gerçekleştirilen Maximum Bozcaada Freestyle Open isimli yarışta 2.liği,

• 2015 yılında gerçekleştirilen Maximum Kiteboard Turkish Open isim yarışta 3.lüğü,

• 2016 yılında gerçekleştirilen İstanbul Kite Festivali Freestyle yarışında ise 3.lüğü bulunmaktadır.

2018 yılında kiteboard sporunu öğrenmek isteyenler için Urla Kite Station projesini hayata geçirmiş ve birçok markayla işbirliği içerisinde standartlarını diğer okullardan bir adım öne taşımıştır.

Neden Urla Kite Station?

Urla Kite Station olarak 11 yıllık tecrübe ve son model ekipmanlar ile hizmet vermekteyiz. İzmir’in Urla ilçesinde bulunan Gülbahçe kiteboard eğitim alanı, denizin kiteboard eğitimi için önem taşıyan sığ özellikte olması, rüzgar açısının öğrenmek için en uygun olan sideshore dediğimiz açıyla gelmesi ve eğitim alanının Türkiye’deki bütün kiteboard spotlarının en az 3 katı büyüklükte olması sayesinde sizin kiteboard öğrenirken güvende hissetmenizi ve hızla gelişmenizi sağlayacak.

Urla Kite Station